PR článek

Trápí Vás potíže s polykáním tekuté nebo tuhé stravy?

PR_150x100.jpg

Trápí Vás potíže s polykáním?

Potíže s polykáním je rozšířený problém, kterým v současnosti trpí celá řada dětí, dospělých i seniorů. Mnozí z nich ale neví, že existuje dostupná léčba a účinná pomoc, díky které se všichni mohou cítit lépe a užívat si aktivního života.

Potíže s polykáním (odborně dysfagie) vznikají při vytváření sousta v ústech nebo při posunu sousta do žaludku. Tyto potíže rozlišujeme podle toho, zda jsou spojené s polykáním tekuté nebo tuhé stravy. Může postihnout jedince s onemocněním v oblasti úst, jazyka a krku.

Objevují se v období stáří, při nádorových onemocněních nebo po úrazech a operacích. Tyto obtíže se mohou objevit ve kterémkoliv věku a bez zjevných příčin.

Může docházet ke ztrátě chuti a následné ztrátě hmotnosti, dehydrataci a podobným potížím, což vede k nedostatku energie, podvýživě a celkovému snižování kvality života.

Cesta, jak získat zpět potřebnou energii a opět zvýšit kvalitu Vašeho života, je jednoduchá!

Aby Vaše tělo neztrácelo energii, je potřeba mu dodávat dostatečné množství živin. Každodenní strava by měla být pestrá, vyvážená a chutná; obsahovat živočišné i rostlinné bílkoviny a být bohatá na vlákninu pro zabránění zácpy. Současně s tím je důležité dodržovat pitný režim. Důležitým krokem vedoucím ke zmírnění potíží s polykáním je změna konzistence potravy a tekutin.

Řešením, která jsou spojena s potížemi při polykání nápojů (teplých i studených), polévek a dalších tekutin, je změna jejich hustoty.

K tomu Vám pomůže sypké zahušťovadlo Resource ThickenUp Clear. Produkt je vhodný pro přípravu jakýchkoliv tekutin, nemění jejich chuť a netvoří hrudky. Jeho příprava je rychlá a sami si můžete určit hustotu, která vyhovuje právě Vám. Ta se navíc v průběhu konzumace nemění.

Při potížích s polykáním tuhé stravy je vhodné zařadit produkty, které Vám zajistí dostatečný příjem energie a postarají se o Vaše bezpečnější polykání. Toto Vám zajistí přípravky řady Resource, které jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny a minerály a jsou určeny k popíjení nebo pro požití lžičkou.

Nedovolte, aby potíže s polykáním nepříjemně ovlivnily kvalitu Vašeho života. Pití jakýchkoliv tekutin už nemusí být problém a radost z jídla se opět stane součástí každého Vašeho dne.

Více informací o potížích s polykáním a výhodných balíčcích najdete na www.potizespolykanim.cz