S blížícím se jarem přicházejí i alergie

06.03.17 | autor redakce

Přichází jaro a prakticky pro každého čtvrtého Čecha nastává krušné období plné kýchání, ucpaného nosu a pálících očí. Alergická rýma sužuje téměř milion a půl lidí a více než 800 tisíc Čechů trápí astma. Máte i vy problémy s dýchacími cestami, aniž byste byli nachlazení? Pak můžete do skupiny alergiků patřit také. Pomoc s odhalením případné alergie nabízí rychlý a jednoduchý domácí test Veroval®.

Kdy je dobré se otestovat?


Pokud vás trápí příznaky alergie a nechce se vám čekat dva měsíce na termín na alergologii, vyzkoušejte domácí test Veroval®. Test s přesností vyšší než 94 % za třicet minut odhalí alergie na tři nejčastější původce – kočičí srst, travní pyly a roztoče. „Provedení testu je velmi jednoduché a dle přiloženého návodu jej zvládne každý. Výhodou je také to, že je určen pro všechny věkové kategorie, testovat je tak možné nejen dospělé, ale také děti,“ připomíná Ing. Luděk Ogoun, produktový manažer společnosti HARTMANN – RICO.

Nejčastější alergie, které Veroval pomůže odhalit


Sezónní alergie na traviny, stromy a květiny bude sice nyní aktuální, ale nemělo by se zapomínat ani na alergii na roztoče. Ta je vůbec nejčastější a způsobuje velké problémy především v dýchacím ústrojí a také silnou rýmu a kašel. Nejvíce roztočů se nachází v posteli, jelikož v ní mají optimální životní podmínky. Většina alergiků tak musí používat hypoalergenní lůžkoviny a matrace. K dalším agresivním a téměř všudypřítomným alergenům patří především ty kočičí, které jsou velmi lehké a lepivé. Mezi nimi má prim bílkovina, která se nachází v potu a ve slinách koček. Alergeny těchto domácích mazlíčků jsou navíc schopny v domácnosti přetrvat až osm měsíců po odchodu zvířete.

Domácí test Veroval® Zjištění alergie obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se podívat i na instruktážní video, které naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Produkt je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 449 Kč.

.
Líbil se vám článek?