Každý desátý pár má potíže s početím. Ve třetině případů je na vině muž

28.03.17 | autor redakce

Poklesem plodnosti jsou v současné době nejvíce postiženi muži ve věku mezi 20 a 30 lety, kteří jsou na tom dokonce mnohem hůře, než čtyřicátníci či padesátníci. Může za to především snížená koncentrace spermií v ejakulátu, která za posledních 60 let klesla z 80 na 15 milionů spermií na mililitr. Muži jsou na toto téma velmi citliví a návštěvu specialisty by nejraději odkládali donekonečna. Pomocnou ruku v rozhodování, zda na odborné vyšetření zajít, podává domácí test Veroval®.

Téměř každý pár časem zatouží po dítěti, ale 10 % z nich je opakovaně neúspěšných a dalších 25 % má potíže s početím druhého potomka. Lékařskou pomoc však vyhledá pouze 15 % opakovaně neúspěšných dvojic, a to většinou až po dvou letech marného snažení. S odbornými vyšetřeními se nejčastěji začíná u ženy, avšak až ve třetině případů je problém pouze na straně partnera. Muži, pravděpodobně i kvůli svému egu, návštěvu u androloga (specialisty na mužskou plodnost) odkládají, jak nejdále mohou. Kompromisním řešením tak pro ně, alespoň v prvopočátku, může být domácí test Veroval® Mužská plodnost, která jim v pohodlí domova napoví, zda by přeci jen měli k lékaři zajít nebo mohou zůstat v klidu.

„Domácí test na mužskou plodnost stanoví do 7 minut koncentraci spermií v ejakulátu s přesností přes 95 %. Je-li výsledek pod hranicí 20 milionů, měla by následovat návštěva androloga,“ říká Markéta Pilná, Brand manažerka společnosti HARTMANN – RICO. Ještě v roce 1940 měli muži v jednom mililitru kolem 110 milionů spermií, v šedesátých letech byla hranice k oplodnění stanovena na 80 milionů, před 35 lety to bylo 40 milionů. Aktuálně Světová zdravotnická organizace (WHO) udává, že je pro početí dítěte zapotřebí minimálně 15 milionů spermií na mililitr ejakulátu.

Chce-li mít tedy pár, a především muž, jistotu, že je vše v pořádku, i bez návštěvy u lékaře, je pro něj Veroval® Mužská plodnost ideálním a zároveň diskrétním řešením. Domácí test Veroval® Mužská plodnost je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 549 Kč.

Testy Veroval®


Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysoká přesnost je srovnatelná s laboratorními testy. Rychlou dostupností výsledku a diskrétností vyšetření v pohodlí domova přispívají k prevenci vážných nemocí. První domácím testem byl CRP test, který se používá pro rozlišení virové
a bakteriální infekce. Řadu Veroval® nyní tvoří i tyto testy: Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie
z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol, Mužská plodnost a nově i Drogy. Infomace a instruktážní videa o jejich použití naleznete na webové adrese www.veroval.cz a Youtube kanálu společnosti HARTMANN - RICO. Domácí testy Veroval jsou volně dostupné v lekárnách a prodajnách zdravotnických potřeb.

.
Líbil se vám článek?