PR článek

Jak vyzrát na 4 nejčastější kožní problémy?

vitalion.jpg

Každý člověk se alespoň jednou za život potýká s nepříjemnými kožními problémy. Může to být způsobeno negativními vlivy vnějších faktorů, nekvalitními pečujícími přípravky, změnami v organismu atd. Nejčastěji nás trápí akné, suchá pleť, mastný lesk a pigmentové skvrny. V tomto článku vám poradíme, jak se těchto problémů zbavit.

Akné je kožní problém typický pro mladou pleť, i když se vyskytuje ve vyšším věku. Vznik akné u dospívajících je zpravidla způsoben hormonálními změnami v těle. Během tohoto období se zvyšuje sekrece kožního mazu, což způsobuje ucpání pórů. Mezi příčiny akné u dospělých lze zahrnout stres, hormonální změny, poškození kůže a špatnou kosmetiku.

Boj s akné vyžaduje komplexní přístup. Vyvážená strava, dobrý spánek či omezení stresu pomohou jistě, ale velmi důležitým bodem je také správná domácí péče o pleť. Ta zahrnuje čisticí, zvlhčující a vyživující přípravky.

Nadměrné vylučování kožního mazu způsobuje mastný lesk pleti. V tomto případě pomůže správná domácí péče. Pravidelně čistěte pleť speciálními přípravky (gely, pěny na mytí), používejte pleťové vody a tonika pro obnovení pH pokožky. Používejte pouze kvalitní hydratační krémy, nikoli přípravky obsahující alkohol.

Vznik pigmentových skvrn může být způsoben genetickým faktorem či změnami zdravotního stavu. Vede k nim také ultrafialové záření, cykly léčby antibiotiky a nesprávné kosmetické procedury (jako je středně hluboký a hluboký peeling). V boji proti pigmentovým skvrnám pomůže kvalitní projasňující sérum.

Pomáhají rovněž kosmetologické procedury jako chemický peeling a mezoterapie, které se provádí pouze profesionály. Kosmetologové doporučují provádět je na podzim a v zimě (v tomto období je snížena sluneční aktivita). V každém případě je po takovém peelingu nutné používat opalovací krémy s minimální hodnotou SPF 30.

Nedostatek vlhkosti se projevuje na obličeji velmi rychle. Pleť ztrácí pružnost a po každém umytí se cítí napnutá. Kromě nedostatečného příjmu tekutin k tomu může vést nedostatek vitamínů a minerálů v organismu. Jak to napravit? Udržujte v těle vodní rovnováhu. Používejte hydratační masky a krémy, pravidelně provádějte masáž obličeje a vyberte správnou domácí péči.