PR článek

Citlivá pokožka jako civilizační problém

Máte citlivou pokožku? Nejste v tom sama. Na citlivou pokožku trpí většina evropských žen. Příznaky citlivé pleti však můžete zmírnit správou péčí. Poradíme vám, jak na to.

Pokud trpíte citlivou pokožkou, měla byste se vyhnout častým výkyvům teplot, stresu, kouření a především používání nevhodné kosmetiky! Kosmetika, která vaší citlivé pleti neškodí a jemně o ni pečuje je kosmetika hypoalergenní!

„Citlivá pokožka není nemocná pokožka, ale pokud ji budeme dlouhodobě přetěžovat a správně se o ní nestarat, může vést k chronickým kožním problémům, vysušení kůže, popraskaným žilkám i tvorbě předčasných vrásek,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Zvýšená citlivost pleti se projevuje častěji u žen se sušším typem pokožky. Tyto mohou mít narušen ochranný film pokožky a to hned z několika důvodů. Buď za to mohou genetické faktory, nešetrná manipulace s pletí nebo nesprávná péče. Citlivá pokožka vyžaduje každodenní speciální pozornost a péči, proto jsou ideální hypoalergenní produkty určené pro sensitivní pleť.

Je jasné, že pokud máte citlivou pleť, snažíte se pro ni najít to nejlepší a zkoušíte a zkoušíte. To ale rozhodně není nejlepší, protože častým střídáním kosmetiky kůže trpí. Najděte si tedy svoji značku a té se držte, ideálně ji používejte od hlavy až k patě. Kosmetika jedné značky má totiž pravděpodobně identické složení a bude vám vyhovovat nejen na obličej, ale na celé tělo.

Na trhu je nyní novinka Dove Pure & Sensitive. Všechny produkty jsou hypoalergenní, některé neobsahují parfémy ani parabely. A pokud parfémy obsahují, jedná se o takové, které prošly klinickým testováním a nezpůsobují alergickou reakci. Sprchový gel, krémový sprchový gel i krémová tableta jsou určeny pro hygienu osob s extrémně citlivou pletí a vhodně je doplňuje i hydratační prostředek - hypoalergenní tělové mléko Pure & Sensitive se speciální technologií DeepCare Complex, která udrží pokožku hebčí a pružnější. Jeho textura je jemná a dobře se roztírá i vstřebává.

Správná péče o citlivou pleť, dostatečný pitný režim a eliminace negativních zevních faktorů to je to jediné, co vám může dlouhodobě pomoci v boji s citlivou pletí. Citlivé pokožky se nikdy zcela nezbavíte, je důležité mít trpělivost a pečlivě se jí věnovat a naslouchat jejím potřebám.

Cěho si všímat, pokud máte citlivou pleť na etiketě produktů?

Bez parfemace

Parfémy mohou obsahovat alergeny, které mohou vyvolat alergické reakce pokožky. Produkty určené pro citlivou pleť jsou buď bez parfemace, případně by měly obsahovat takové parfémy, které nepatří mezi alergeny.

Parabeny

Parabeny jsou účinné konzervanty, vědecké výzkumy prokázaly jejich bezpečnost jak pro lidské zdraví, tak pro životní prostředí. I přesto, že parabeny jsou zcela bezpečné a používají se v mnoha kosmetických přípravcích, některé určené pro citlivou pleť je neobsahují.

Hypoalergenní

Hypoalergenní produkty jsou testované tak, aby u spotřebitelů minimalizovaly výskyt alergické reakce. To je v případě citlivé pokožky velmi důležité.

Dove sprchový gel Pure & Sensitive 250 ml

 • Kombinuje nejjemnější čistící péči a technologii NutriumMoistureTM - unikátní hydratační směs obohacená o některé pokožce přirozené lipidy, které se vstřebávají do pokožky při sprchování
 • Bez parabenů.
 • Klinicky testováno.

Dove sprchový gel Crème Mousse Sensitive 200 ml

 • Hypoalergenní perleťovo-krémové složení se promění v bohatou pěnu, která díky přítomnosti technologie NutriumMoisture™ starostlivě pečuje o citlivou pokožku.
 • Bez parabenů.
 • Klinicky testováno.

Dove mýdlová tableta Sensitive 100g

 • Dove tableta na mytí se speciálním složením, které je hypoalergenní a dermatologicky testované, poskytuje vaší pokožce zvláštní pozornost, kterou se zaslouží. Díky obsahu ¼ hydratačního krému jemně pečuje o citlivou pokožku
 • Bez parabenů.
 • Bez parfému.

Dove tělové mléko Sensitive 250 ml

 • Tělové mléko Pure & Sensitive je hypoalergenní a obsahuje technologii Deep Care Complex, která udrží pokožku hebčí a pružnější.
 • Bez parfému.Více informací najdete na stránkách Dove.cz.