PR článek

Češi tráví dovolenou aktivně, počet úrazů roste!

Jediný specialista na cestovní pojištění ERV Evropská pojišťovna eviduje meziroční nárůst frekvence škod u letních dovolených o čtvrtinu. I přesto na dovolenou vyráží až 20 % lidí bez pojištění. Vysoký podíl úrazů je zapříčiněn aktivním pojetím dovolené.


Škody přesahující částku sto tisíc korun jsou dnes již běžné. Lékařská péče v zahraničí je totiž výrazně dražší než u nás. ERV Evropská pojišťovna takových škod eviduje o 32 % více než za stejné období minulého roku. Příkladem je vášnivý cyklista David z Prahy, který se bez kola neobejde. Při objevování krás Malorky z něj ale spadl, zlomil si zápěstí, pohmoždil si rameno a utrpěl rozsáhlé odřeniny. Nutná hospitalizace trvala tři dny a celkový účet za léčbu se vyšplhal na 137 tisíc korun. A nejde o výjimečný případ. „Vzhledem k rychle rostoucí popularitě cyklistiky na dovolené evidujeme takových úrazů ročně stovky," říká manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Specialisté z ERV Evropské sestavili pro letní dovolené komplexní cestovní pojištění Sbaleno K moři, které má adekvátní limity na léčebné výlohy i škodu na zdraví či majetku, kterou můžeme způsobit třetím osobám. Vlastní síť Euro-Center ve všech hlavních turistických destinacích pomůže cestovatelům řešit nouzové situace přímo na místě. K nezaplacení jsou také neomezené asistenční služby v češtině.


Sportem ku zdraví?


Aktivní pohyb na dovolené je bezesporu dobrý, ranní běh po pláži nebo projížďka na in-line bruslích podél pobřeží je ideální zpestření ležení na pláži a chytání bronzu. Často ale vidíme bruslaře pouze v plavkách bez jakýchkoli chráničů. Přitom helma by měla být základem. Mezi nejčastější úrazy z bruslí patří poranění hlavy, zlomeniny zápěstí, předloktí, klíční kosti a odřeniny. „Zaznamenáváme v posledních letech nárůst úrazů z takzvaných adrenalinových sportů, lidé si totiž chtějí na dovolené vyzkoušet něco nového, často ale zapomínají na to, že rizikové sporty nejsou součástí základního cestovního pojištění," varuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské. Pojišťovna proto nabízí vyznavačům adrenalinových sportů pojištění Sbaleno Na maximum. To kryje všechny rizikové sporty a sportovní nadšenci se tak bez obav můžou věnovat horolezectví, cyklokrosu, canyoningu na divokých řekách, potápění, parasailingu a dalším obdobným aktivitám.

Pojištění si sjednáte během několika minut na www.ERVpojistovna.cz a podobně snadno lze přes web nahlásit i pojistnou událost. Ta je po předložení všech potřebných dokladů vyřizována obratem a pojistné je vyplaceno do sedmi pracovních dnů. Při registraci do aplikace Moje Evropská navíc získáme slevu 10 % a děti do 18 let mají slevu automaticky 50 %. Pro snadný přístup k informacím o pojistce si lze stáhnout chytrou mobilní aplikaci Moje Evropská, do které si můžeme uložit veškeré cestovní a osobní doklady. V případě potřeby zde najdeme i rychlý kontakt na asistenční službu.

Nejčastější druhy zranění na kole

Ceníky lékařských zákroků a ošetření v zahraničí