Citlivé téma pro žaludek a střeva: bílkovina zvaná lepek

10.04.17 | autor redakce

Celiakií, tedy chronickým onemocněním sliznice tenkého střeva, trpí stále větší procento populace. Uvádí se, že jen v České republice má tento problém až 50 000 lidí (zdroj: www.tyden.cz) – bohužel jen jedna desetina svůj zdravotní stav efektivně řeší. Proto společnost HARTMANN – RICO přichází s novým diagnostickým testem Veroval Nesnášenlivost lepku, který spolehlivě zhodnotí zdravotní stav v pohodlí domova.

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost srovnatelnou s laboratorními testy ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Test lze navíc provést pohodlně a velmi jednoduše v domácím prostředí. Vyhodnocení testu je velmi rychlé, oznámení výsledku trvá jen několik minut.

Celiakie (tedy intolerance lepku), postihuje lidi bez ohledu na pohlaví či věk. Intolerance se projevuje častými žaludečními a střevními obtížemi, například nadýmání, průjem, které přicházejí bez jasné příčiny. Projevit se může ale také výrazným úbytkem na váze nebo kožním onemocněním.

V současné době není k dispozici žádná jiná forma léčby než bezlepková dieta. U většiny postižených je možná úplná regenerace původní funkce střev a symptomy se po nějaké době od zahájení vhodné diety zmírní. I proto je velmi důležité tuto intoleranci včas odhalit a radikálně upravit jídelníček.

Společnost HARTMANN – RICO, lídr v oblasti domácího testování, nově uvádí na trh řadu domácích diagnostických testů Veroval. Ty pomohou odhalit zdravotní problémy rychle a v pohodlí doma. „Naším cílem není nahradit lékařskou péči, ale podpořit prevenci. Proto jsme na trh uvedli sadu domácích diagnostických testů, které mohou pomoci vyhodnotit zdravotní stav v pohodlí domova. Kvůli každodennímu shonu řešíme mnohdy své zdravotní obtíže na poslední chvíli. Může se však stát, že neustálým oddalováním vyšetření své zdraví ohrožujeme. Testy Veroval mohou napomoci
s vyhodnocením situace a poradí, zda je nutná návštěva lékaře, či je zdravotní stav v pořádku,“
říká Markéta Pilná, produktová manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

5 důvodů pro domácí test Nesnášenlivost lepku

  1. Diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)
  2. Rychlost výsledku – pouhých 10 minut
  3. Možnost pohodlného provedení v pohodlí domova
  4. Přesnost více než 94 %
  5. Test je volně prodejný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na Youtube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval Nesnášenlivost lepku je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 399 Kč.

Z jakých domácích testů Veroval® můžete vybírat?


HARTMANN – RICO představuje na českém trhu nejširší spektrum diagnostických testů pro domácí použití. Nově, k již zavedenému CRP testu, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce, je k dispozici devět dalších testů Veroval. Zdravotní stav vám tak mohou pomoci poznat testy na Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol a Mužská plodnost.

.
Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
honzab321
2930 příspěvků 12.10.17 08:15
1

1

Vložit nový komentář