Zpět na všechny otázky v kategorii Poradna očního lékaře

Zarudlé oko a dření

Kubíková Marie se ptá 14.05.14

Dobrý den,

již šest týdnů mám zarudlé oční bělmo a dření v oku, jako by tam byl písek. Dvakrát za tuto dobu jsem navštívila očního lékaře a dostala pokaždé oční kapky Fluoropos a oční gel Vidisic. Nepozoruji vůbec žádné zlepšení, je možné, že je potřeba dlouhodobá aplikace, aby nastalo zlepšení. Nerada bych něco zanedbala, protože moje sestra měla v oku zhoubné nádory a v důsledku zanedbání zemřela.

Co byste mi doporučili?

Děkuji.
Kubíková Marie.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 01.06.14

Dobrý den paní Kubíková, když není přítomna bolest a ani citlivost na světlo, tak budou popisované obtíže projevem syndromu suchého oka. Kortikoid, který Vám paní doktorka opakovaně předepsala, má stimulovat žlázky v oku k vyšší produkci složek slzného filmu. Ovšem ne u každé formy typu syndromu suchého oka toto funguje.
Takže pokud se jedná o tuto diagnózu a ne zánětlivý původ, tak zkuste ještě během dne aplikovat umělé slzy ve formě kapek. Léčba je dlouhodobá a svízelná. V první řadě doporučuji aplikaci umělých slz 5× denně po dobu 3 týdnů. Pokud by jste nepocítila zlepšení, tak je vhodné podrobnější vyšetření (vyšetřit všechny složky slzného filmu, alergologie, apd)

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice Česká republika


www.oftex.cz


tel.: 464 007 800, GSM: +420 776 880 880

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.