Zpět na všechny otázky v kategorii Farmaceutická poradna

Tloustnutí při užívání Letroxu

Lenka7007 se ptá 15.09.11

Dobrý den,

před dvěma měsíci jsem začala brát lék Letrox 50 1-0-0 na hypofunkci štítné žlázy. Pravděpodobně v důsledku toho jsem začala přibývat na váze. Chtěla bych poradit, zda je to možné a případně nějaký jiný lék, po kterém by se tak nedělo?

Děkuji Lenka

Váš Lékárník odpovídá 19.09.11

Dobrý den,

u některých lidí skutečně může dojít na začátku užívání ke zvýšenému pocitu hladu a chuti k jídlu. Hlídejte si proto více množství a složení jídla. Existuje ještě lék Euthyrox, který má stejné složení, indikace i účinky ( žádoucí i nežádoucí) jako Letrox. K záměně se ale přistupuje pouze po konzultaci s lékařem-endokrinologem. Letrox tělu dodává chybějící hormon štítné žlázy, který již obsahuje jod. Proto další užívání jodových preparátů není žádoucí - to jen na okraj, bývá to častá otázka pacientů. Přeji Vám, aby se Vám brzo podařilo stabilizovat celkový zdravotní stav i Vaši váhu.

S pozdravem

Mgr. Tereza Zemánková

http://www.Vas-Lekarnik.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.