Zpět na všechny otázky v kategorii Homeopatická poradna

Thuya occ.ch9 a nežádoucí účinky

Megane se ptá 16.09.11

Dobrý den,

prosím o radu. Začala jsem užívat thuya occid. ch9, pět kuliček jednou denně. Je mi 38 let. Ale nevím, jestli ta byla nebo nebyla dobrá volba. Začala jsem užívat proto abych tělu odlehčila od chemikálií. Již osm let užívám jednou denně Euthyrox na hypofunkci štítné žlázy. Začátkem roku jsem absolvovala očkování proti klíšťové encefalitidě. Teď na podzim mě čeká přeočkování proti tetanu. A nedávno jsem dostala na gynekologii mast Hydrocortison na svědění kolem poševního vchodu. Jinak vše v pořádku.

Nemám žádné polypy, myomy, nějaké novotvary, zvětšené mandle, netrpím na horní ani dolní dýchací cesty, nejsem mastná v obličeji. Kůži mám spíše suchou. Neměla jsem kapavku ani žádné jiné potíže. Měla jsem /2009/ jednou pásový opar /užíván Herpesin/. Mám 8 kg nadváhy a celulitudy - stehna, boky.

Příšerně mě vyděsilo to, že si mi asi po 10 dnech užívání začaly dělat na pokožce - břicho, hrudních, krk růžové pupínky, vypadá jak štípnuté od mravence, ale není to štípnuté. Potřu jodisolem, za 2 - 3 začne mizet, a dělají se další a další. Nikdy jsem to neměla. Lehce to svědí jinak nic. Nezměnila jsem mýdlo, ani praví prášek ani kosmetiku. Neustále přemýšlím, jestli thuyu užívat dál, nebo to byla špatná volba a prostě mi to nesedlo.

Může prosím thuya uškodit, tak, že by se mi právě ty myomy, polypy aj. začaly dělat, kdyby právě tento lék nebyl pro mě?

Děkuji za odpověď.

Marcela Garncarzová odpovídá 20.09.11

Dobrý den,
doporučuji Vám svěřit se do rukou zkušeného homeopata. Vaše potíže nejsou vhodné pro samoléčbu.
Nevhodným podáváním homeopatického léku si můžete vyvolat určité symptomy, které Vám nepatří. Říká se tomu proving. Tyto projevy po vysazení postupně zase vymizí.

S pozdravem
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.