Zpět na všechny otázky v kategorii Archiv poradny lékařů

Svědění pokožky hlavy

Michaela Žákovská se ptá 28.03.10

Dobrý den,

ráda bych se zeptala - už 2 a půl měsíce beru Lindaxu. Podařilo se mi zhubnout 9kg. Možná mé problémy s braním léku nesouvisí, ale co kdyby. Mé problémy začaly asi před měsícem - začala jsem být zahleněná v nose, v krku. Mám pořád zasažené dutiny, bolest přešla jakoby dozadu do zátylku. Začalo mě tam i úporně svědit - i za ušima a na pokožce hlavy všeobecně. Chodila jsem také na lymfatické drenáže.

Jsem alergička (Avamys,Aerius). Nemám už žlučník. Jinými potížemi netrpím, občas plynatost v souvislosti s odstraněným žlučníkem. Nevím ale, co může zapříčiňovat to strašné svědění hlavy, vši i lupy jsem vyloučila. A za pravým uchem se mi jakoby na kosti udělal výrůstek.

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 18.05.10

Dobry den Michaelo,

svedeni muze urcite souviset s lekovymi interakcemi. Moznou pricinou je take kandidoza - pomnozeni kvasinek ve strevech, a tak by stalo za zvazeni toto vysetrit.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.