Zpět na všechny otázky v kategorii Farmaceutická poradna

Průjem při užívání antibiotika Doxybene

Hhelča. se ptá 15.09.11

Dobrý den,

mám potvrzenou boreliózu. Dostala jsem antibiotika Doxybene jedenkrát denně 200mg. Třetí den po užívaní jsem dostala průjem, ne vodnatý, spíše takový jako kaše. Jdu tak třikrát za den. To trvá už tři dny. Používám i Probiotika od prvního dne uzivání. Je ten průjem normální, nebo mám raději vyhledat lekaře?

Děkuji moc, Helča.

Váš Lékárník odpovídá 20.09.11

Dobrý den,

průjem při léčbě antibiotiky bývá relativně častým nežádoucím účinkem. Někdy se mu dá předejít používáním probiotik, které máte, někdy ani ty nestačí. Doporučujeme v tomto případě spíš režimová opatření-delší časový odstup od podání probiotika a antibiotika, změnu jídelníčku, event. změnu probiotika, protože množství "přátelských " bakterií v různých přípravcích se může lišit a tutíž i mít rozdílnou účinnost.

S pozdravem Mgr.Tereza Zemánková

http://www.Vas-Lekarnik.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.