Zpět na všechny otázky v kategorii Archiv poradny lékařů

Poranění bolševníkem

Maková holka se ptá 28.08.10

Dobrý den,

můj syn byl na návštěvě u babičky a asi se poleptal bolševníkem. Utíral si ruce do čerstvě posekané trávy, druhý den mu naskákaly puchýře. Bohužel tchýně špatně vyhodnotila situaci a nechala ho 3 dny bez ošetření. Čtvrtý den jsem pro něj jela a stav jeho rukou mě naprosto ohromil.

Na kožním oddělení mu puchýře propíchali, vydezinfikovali a obvázali. Puchýře propichujeme i doma a pokračujeme v léčbě. Kožní lékař nám řekl, že musel přijít do styku s něčím toxickým. Chemická látka nepřichází v úvahu, synovi je 9 let a je rozumný ani doma na nic nikdy nesahal. Ptali jsme se spousty lidí a nezávisle na sobě nám řekli - bolševník.

Pátrala jsem na netu a informace o této rostlině mě naprosto šokovaly. Bohužel jsme nikdy nebyli informováni o této rostlině. Můžete mi prosím poradit, čím mazat ruce, asi zasažené bolševníkem? Syna koupeme v hypermanganu a puchýře jsou pryč, ale kůže je suchá. Nechci, aby měl jizvy nebo pigmentové skvrny. Je nějaká bylinka na léčbu? Kůže je narušená propichováním puchýřů a velmi drsná.

Děkuji, Maková holka

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.