Zpět na všechny otázky v kategorii Poradna očního lékaře

Otok pod dolním víčkem oka

agabi_2005 se ptá 23.08.12

Dobrý den,

včera jsem se vzbudila s pocitem pnutí pod dolním víčkem levého oka a asi 1cm pod dolním víčkem jsem měla otok. Navšívila jsem obvodní lékařku, která se mi velice ochotně věnovala, oko vypláchla a předepsala Maxitrol a Spesallerg, s tím, že je to zánět. Krátce po použítí Maxitrolu, se mi jevil otok o dost menší, celkově jsem už pociťovala mnohem menší obtíže a během odpoledne už se to zdálo výrazně lepší.

Večer jsem měla opět větší pocit pnutí pod víčkem a ráno jsem měla opět otok stejný, jak předešlý den, ne-li horší. Na dotek se bolest zhoršila a bolí to i ve vnitřním koutku oka, které je také mírně nateklé, přirovnala bych to k pocitu štípnutí hmyzem.

Pokračuji dál v předepsané léčbě, občas přiložím led, ven nosím sluneční brýle a přerušila jsem veškeré namáhavé a pohybové aktivity. Prosím Vás o radu, zda mám být trpělivá a vyčkávat, nebo se raději pokud se stav nevylepší opět ukázat zítra, popřípadě později u lékařky.

Děkuji mockrát za odpověď.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 30.08.12

Dobrý den,
může se jednat i o zánět slzných cest (případně slzného vaku) a takový stav by předepsaná léčba mírnila, ale pravděpodobně nevyřešila úplně. Pokud se stav doteď nezlepšil, tak navštivte rovnou oftalmologa.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice Česká republika


www.oftex.cz


tel.: 464 007 800, GSM: +420 776 880 880

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.