Zpět na všechny otázky v kategorii Archiv poradny lékařů

Lék Xanax

1Dana se ptá 19.05.10

Dobrý den,

už je to asi 5. rok, co jsem na radu psychiatra začala brát Xanax a Apo Parox, protože jsem z ničeho nic měla najednou strach z otevřených prostor atd. Poslední dva roky léky beru jen nárazově. Měla jsem však před zkouškami, a tak jsem je brala za poslední měsíc dva týdny v kuse. Poté jsem je vysadila, protože mi připadá, že je nepotřebuji. Ale problém je ten, že když spím, stává se mi, že se probudím, ale nemůžu se hnout, celé tělo je tak ztuhlé, že si připadám napůl mrtvá, do toho ještě začne například šílený hukot v uších. Nebo mám pocit, jako by na mě někdo sahal.

když jsem tohle řekla svému psychiatrovi, vůbec nechápal, o čem mluvím. Vždy to trvá několik minut, ale je to velmi nepříjemné. Teď už to je týden každou noc. Chtěla bych se zeptat, jestli to není kvůli vysazení Xanaxu. Pokud ano, je možné, že to po nějaké době odezní?

Moc vám děkuji za odpověď. Jana.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 24.07.10

Dobrý den Jano,

bohužel Vám nejsem schopen dát uspokojující odpověď. Může to být způsobeno lékem, jeho špatným dávkováním a užíváním. Spousta pacientů žije v domění že jejich problémy odezněly, léčbu přestane bez porady lékaře brát a pak vzniká mnoho nepříjemných situací. Proto se dávkováním řiďtě přesně dle rad lékaře.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.