Zpět na všechny otázky v kategorii Poradna očního lékaře

Epilan a dvojí vidění

TODR se ptá 23.08.14

Dobrý den,

v dětství jsem prodělal operaci očí. Nyní vidím celkem dobře, ale švidrám a jedno oko je silnější. Léčím se na epilepsii a beru epilan. Zjistil jsem, že mohu mít problémy s dvojím viděním.

Je to reálné? Pokud ano, jak tomu mohu předejít, případně kam se mám obrátit?

Děkuji.
Tomáš

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 30.08.14

Dobrý den,
jako každý lék, i tento může mít nežádoucí účinky. Může, ale nemusí. A dvojité vidění se tedy vůbec nemusí objevit. Vzhledem k tomu, že šilháte je jedno oko zřejmě amblyopické a v útlumu a tak je riziko objevení dvojitého vidění ještě o to menší. Předejít nežádoucímu účinku nelze. Jedině změnit preparát, ale ten může mít zase jiné nežádoucí obtíže. Nedělejte si s tím starosti, a kdyby se náhodou dostavilo, tak kontaktujte svého ošetřujícího lékaře.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice Česká republika


www.oftex.cz


tel.: 464 007 800, GSM: +420 776 880 880

Diskuse na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.