Zpět na všechny otázky v kategorii Archiv poradny lékařů

Bolesti svalů nohou

Vít Šorban se ptá 07.06.10

Dobrý den,

asi 2 měsíce trpím bolestmi svalů nohou od hýždí až po kotníky. Nejdříve jsem je přičítal poněkud zvýšené zátěži na rotopedu. Po opuštění této formy relaxace nespecifické bolesti svalů trvají, říkám jim kousavé bolesti (jako kdybych byl pokousán na nohou nějakou kočkovitou šelmou).

Nemůže to souviset s denním užíváním Torvacardu 10 mg, který beru po zavedení stentu do koronární arterie a na snížení hypertenze (spolu s MicardisPlus 80/12,5 mg). Mohu udržet hladinu cholesterolu jinak než statinem z Torvacardu? Mohu na zkoušku Torvacard vysadit (na 1 měsíc?)?

Nadváhu nemám, celý život se stravuji zdravě, pohybovou aktivitu mám úměrnou 68 rokům, pravidelné pití vína bych nechtěl restartovat.

Děkuji Vám za Váš čas a prosím laskavě o odpověď.
PhDr. Vít Šorban, Demlova 14, 586 01 Jihlava
vit.sorban@sez­nam.cz; 732 108 422

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 05.08.10

Dobrý den Víte,

nežádoucím učinkem statinů je tzv. rhabdomyolýza - rozpad svalových vláken. Dávku vysaďte a navštivte lékaře!

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.