Zpět na všechny otázky v kategorii Farmaceutická poradna

Alergická reakce při Infektoscabu

Helena20 se ptá 18.09.11

Dobrý den,

chytila jsem svrab od známého, se kterým jsem byla v kontaktu a poté se byl u něj prokázán svrab. Kožní lékařka mi předepsala Infektoscab, nezabral, poté jsem byla hospitalizována v nemocnici, kde mě mazali sírovou mastí. Doma jsem udělala veškeré opatření dezinfikovala jsem vše apod.

Zhruba po deseti dnech se mi svědění a pupínky vrátily. Opět jsem dostala sírovou mast, dnes je to třetí den co se mažu. Mám dotaz, jestli je možné, že po léčbě svrabu, se mi okamžitě vrátil? Nebo jestli se nějaké pupínky objeví aniž by to svrab byl, ale jen nějaká alergická rekce?

Děkuji za odpověď. Helena

Váš Lékárník odpovídá 20.09.11

Dobrý den,

svrab může být skutečně tak úporný, jak uvádíte a i po vyléčení mohou přetrvávat některé druhotné příznaky. Patří k nim např. vznik ekzému spojený se svěděním, drobné pupínky, poranění kůže při poškrábání a možnost vniknutí infekce. Teoreticky může vzniknout podráždění kůže i při vyšších koncentracích síry. Nejlepší je řešit tyto projevy s Vaším ošetřujícím lékařem, obecně se používají protialergické léky a hojivé a zklidňující mazání. Řada těchto preparátů je volně prodejných, ale řídila bych se radou odborníků, kteří mají s léčbou svrabu a jeho sekundárních projevů dlouhodobější zkušenosti. Přeji Vám brzké zlepšení Vašeho stavu.

S pozdravem Mgr.Tereza Zemánková

http://www.Vas-Lekarnik.cz/

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na Vitalion.cz.